• AKTUALITY
  • OBEC
  • SAMOSPRÁVA
  • KULTÚRA
  • DOKUMENTY
  • KONTAKT

Kontakt:

Anketa:

Napíšte nám:

Klub dôchodcov - Sovičky

KD sa schádza pravidelne v utorky v letnom čase 15:00 – 17:00 ( v zimnom čase od 14:00 – 16:00) v priestoroch požiarnej zbrojnice.VEDÚCE KLUBU KONTAKT:

Lenka Sidorová   tel: 0904 309 776 

mail: lenasidor@seznam.cz

Eva Šestáková    tel: 0915 896 586 

mail: mestykov@stonline.skAni takáto zima a sneh nás neodradí od školy, pri PC aj vonku zažijeme veľa zábavy

DSCN1767.JPGP1010725.JPGP1010726.JPGP1010728.JPG
P1020279.JPGP1410273P1410275P1410775.JPG
P1450061.JPGP1450063P1450071.JPGP1450073.JPG

TALENTÁRIUM (13.10.2017)

Jeseň v Štiavnických vrchoch je spojená nielen s krásnymi farbami, ale aj mesiacom úcty k starším a k tomu patrí aj TALENTÁRIUM, ktoré organizuje Pohronské osvetové stredisko - Pracovisko Banská Štiavnica. Tento rok sa konal už 6. ročník tohto podujatia pod záštitou primátorky Mesta Banská Štiavnica a s finančnou podporou Mesta Banská Štiavnica.

Niekto by si pomyslel, že piatok 13., je nešťastný deň, ale pre nás to bol nevšedný umelecký zážitok, utkaný z hudby, poézie, vrúcneho slova, ale aj humoru. Na javisku vystupovali súbory i jednotlivci z celého regiónu.

Všetkým organizátorom i vystupujúcim patrí naše uznanie a vďaka. Je vidieť, že naši seniori sú aktívni po každej stránke a VEK je pre nich iba ČÍSLO.

<<FOTOGALÉRIA>>


NÁVŠTEVA PRIATEĽOV ZO ŠTEFULTOVA (2.10.2017)

2.10. 2017 sme privítali na Piargu spriatelený KD Jašteričky zo Štefultova a strávili s nimi príjemné popoludnie s výborným programom aj občerstvením. Sme radi, že aj náš pán starosta, Stanislav Neuschl si našiel popri práci chvíľku času a prišiel medzi nás.
Hostia si pre nás pripravili zábavné pásmo s Náckom, a to nielen slovom, spevom, ale aj zaujímavými kostýmami.
Vymenili sme si spomienkové darčeky, a tak ako deti, aj my sme z nich mali radosť.Čarovali sme aj v kuchyni, piekli a miešali sladké i slané dobroty, mňammmm. 
Zahrali na gitare, harmonike aj elektronickom klavíri a samozrejme spievali sme, čo nám hrdlo vydržalo.
Škoda len, že to tak rýchlo ubehlo. Tešíme sa však už na ďalšie stretnutia s priateľmi.

UMENIE NA BAŠTE (30.9.2017)

30.9. 2017 sme sa podobne ako aj minulý rok, zúčastnili akcie „UMENIE NA BAŠTE“ a strávili príjemné popoludnie s výborným programom aj občerstvením. Pán starosta, Stanislav Neuschl nás opäť uchvátil zaujímavým a odborným výkladom o baníckej histórii a našom rodákovi, Maximilánovi Hellovi a jeho vynálezoch.

Krásne zážitky sme si odniesli z krstu knihy, ale tiež z nádhernej hudby skupiny EA aj s malou 7-m esačnou dcérkou, ktorá  spala počas väčšej časti vystúpenia, asi je zvyknutá a bola úplne spokojná.
Potom nasledovalo bubnovanie, veľmi tvorivé, všetci sme bubnovali o dušu asi hodinu – kolektívne, išlo to celej skupine výborne.
Bol to zase jeden z príjemne prežitých dní. Škoda len, že to tak rýchlo ubehlo. Tešíme sa však už 
na ďalšie akcie.

EXKURZIA VO VYHNIACH  (26.9.2017)

26.9. 2017 sme sa zúčastnili akcie, ktorú organizoval SZŤP v Banskej Štiavnici, a ako ináč, bola to veľmi vydarená vychádzka v prírode a návšteva najstaršieho slovenského pivovaru v Vyhniach.

Mnísi, ktorí obývali územie dnešných Vyhien, veľmi rýchlo spoznali kvalitu miestnej vody, a tak sa stali prvými vyhnianskymi pivovarníkmi.Podľa tradície práve oni založili pivovar v roku 1473 a pivo varili nielen pre seba a najbližšie okolie, ale aj pre obchodníkov prechádzajúcich cez Banskú Štiavnicu do údolia Hrona, odkiaľ potom putovali za svojimi obchodmi ďalej. Najstaršia zachovaná písomná zmienka o pivovare pochádza z roku 1524.

Exkurzia bola nielen zaujímavá, ale aj chutná, lebo sme ochutnali rôzne druhy piva smiley .

Potom sme sa vydali na vychádzku ku Kamennému moru (náročný aj strmý kopec sme zdolali), ale výhľad a pohľad na krásnu prírodu za to stál. Nakoniec sme doplnili stratenú energiu gulášikom a vrátili sme sa domov.

Všetci sme boli s akciou veľmi spokojní, preto ďakujeme SZŤP za organizáciu a tešíme sa na nové výlety.

<< FOTOGALÉRIA>>


SITNO  (9.9.2017)

Deň 9.9. 2017 bol pre nás výnimočný, rozhodli sme sa totiž privítať slnko na Sitne v období splnu. Východy a západy slnka, či na horách alebo pri mori, sú vždy úžasné, preto sme sa veľmi tešili. Budíky nastavené na polnoc a od 1:00 začal autobus zbierať našich členov ako aj členov SZŤP, ktorí mali chuť sa k nám v noci pridať.

Vybavení do zimy, či vetra, sme prišli na chatu Andreja Kmeťa, kde nás privátal milý chatár, Braňo Cengel a hneď sme sa mohli zohriať horúcim čajíkom pri teplom krbe. O 3. hodine ráno bola zaujímavá prednáška o histórii chaty a turistiky. Ani sme nevedeli, že Štiavnické vrchy sú kolískou pešej turistiky v stredných horských polohách v rámci Európy.

Majitelia svätoantonského panstva - Koháryovci dali vybudovať na Sitne vyhliadkovú filagóriu, ktorá však po zásahu bleskom vyhorela. V roku 1886 ju dal turistický organizátor a banskoštiavnický lekár Edmund Viliam Téry obnoviť a dnes slúži nielen ako výhľadová veža, ale aj ako informačné centrum CHKO Štiavnické vrchy. 

Po odbornej a zaujímavej prednáške nás čakalo aj príjemné prekvapenie vo forme hudobného zážitku, staré country pesničky z obdobia našeho „mládí“ , čo sme si aj spolu zaspievali. Potom sme sa posilnili sitnianskym gulášikom a vyšli sme k vyhliadke a čakali na prvé zábery slniečka, až sme ho videli v plnej kráse. Všetko sme si nafotili, aby sme mali krásne spomienky. Po 7. hodine ráno sme sa pobrali domov, unavení, ale plní krásnych dojmov z ešte krajšej prírody a východu slnka.

<< FOTOGALÉRIA>>